ادمین چهارشنبه 25 دی 1387 15:14 نظرات ()

توقف كشتی حامل كمك های انسان دوستانه ایران در ده مایلی غزه

سرپرست تیم اعزامی به غزه گفت : كشتی حامل كمك های انسان دوستانه ایران در ده مایلی غزه با اخطار های رژیم صهیونیستی متوقف شده است كه در صورت ممانعت كمك ها از بندرالعریج با كامیون به غزه ارسال خواهد شد.

به گزارش شبكه خبر؛ دكتر نواب سرپرست تیم اعزامی به غزه در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی این شبكه گفت :كشتی حامل كمك های انسان دوستانه كشورمان كه به طرف غزه در حركت بود ساعت 5/2 شب به وقت محلی، اولین اخطار را از ناو رژیم صهیونیستی دریافت كرد .

وی افزود : این ناو اسرائیلی به ما اعلام كرد كه شما حق
حركت به طرف غزه را ندارید. نواب ادامه داد : علی رغم تذكر و اخطاری كه از طرف ناو رژیم صهیونیستی به كشتی ایرانی داده شد، باز به طرف غزه ادامه حركت دادیم و پس از عبور از بندر العریج نزدیك ده مایلی یا كمتر به غزه ، دوباره مورد اخطار شدید اللحن ناوهای اسرائیلی قرار گرفتیم . 

وی گفت: نیروهای ناو رژیم صهیونیستی اعلام كردند كه حق ورود به غزه را ندارید و باید به بندر العریج بازگردید.
نواب افزود : هم اكنون كشتی ایرانی در منطقه متوقف شده است تا در صورت امكان و یافتن راه حل بتوانیم محموله را به نوار غزه برسانیم .

وی با بیان اینكه احتمال ورود كشتی به غزه ضعیف است گفت :
در صورتی كه رایزنی ها موفقیت آمیز نباشد مجبور به بازگشت به بندرالعریج هستیم .

نواب افزود : بندرالعریج در 80 كیلومتری رفح است و نزدیك ترین نقطه به منطقه غزه ؛ كه در صورت بازگشت به این بندر ؛ محموله ها از طریق كامیون به گذرگاه رفح ارسال خواهد شد .

وی در خصوص اینكه ممانعت رژیم صهیونیستی از ورود كشتی ایران به بندر غزه نقض حقوق بشر است؛ گفت : رژیم صهیونیستی با اعلام جنگ در منطقه و محاصره آن ؛ یك نقض را انجام داده است و در واقع تمام معاهدات بین المللی را نقض كرده است . 

نواب ادامه داد: رژیم صهیونیستی بندر غزه را به طور كلی نابود كرده است. وی در پایان گفت : مصر نیز با كارشكنی های خود مانع برگشت ما به طرف آبهای این كشور است