ادمین جمعه 4 بهمن 1387 11:24 نظرات ()
حماس: هدف از حملات تبلیغاتی، تخریب چهره جنبش بعد از پیروزی اخیر است
                                                            
 
غزه ـ مرکز اطلاع رسانی فلسطین

حماسجنبش مقاومت اسلامی "حماس" اعلام کرد که حمله تبلیغاتی تشکیلات خودگردان علیه حماس در چارچوب طرح از پیش تعیین شده ای صورت می گیرد که هدف از آن تخریب چهره این جنبش بعد از موفقیتی است که همراه دیگر گروه های مبارز در عرصه نبرد با دشمن صهیونیستی کسب کرد.  

جنبش حماس با صدور بیانیه ای که نسخه ای از آن به مرکز اطلاع رسانی فلسطین نمابر شد، تاکید کرد: "بعد از گذشت تنها چند روز از یورش های وحشیانه دشمن صهیونیستی به نوار غزه، افکار عمومی فلسطین و جهان عرب و اسلام امروز شاهد حملات متمرکز تبلیغاتی است که تشکیلات خودگردان علیه حماس آغاز کرده است و از جمله بارزترین نمونه ها، کنفرانس مطبوعاتی محمود الهباش از وزرای عضو دولت غیر قانونی سلام فیاض در روز چهارشنبه و کنفرانس مطبوعاتی یاسر عبد ربه، از اعضای کمیته اجرایی فاقد مشروعیت ساف در روز پنج شنبه است."   

در بیانیه مذکور آمده است: "عنصر مشترک در اظهارات الهباش و یاسر عبدربه، نسبت دادن اتهامات دروغ و بی پایه و اساس علیه حماس و رهبران آن است. این دو چهره معلوم الحال حماس را به فساد، دزدی، اختلاس و مسائلی متهم کردند که حتی ارزش پاسخگویی نیز ندارد."

حماس خطاب به ملت فلسطین و جهان عرب و اسلام گفت: "این حملات تبلیغاتی در چارچوب طرحی از پیش تعیین شده صورت می گیرد که هدف از آن تخریب چهره حماس، به ویژه بعد از موفقیتی است که این جنبش به همراه دیگر گروه های مبارز در میدان نبرد با دشمن صهیونیستی کسب کرد. بی تردید، پیروزی غرورآفرین در جنگ با اشغالگران باعث افزایش حمایت های مردمی از گروه های مجاهد و در پیشاپیش آنها جنبش حماس شد."

در بیانیه یادشده می خوانید: "دولت منتصب و غیر قانونی تشکیلات خودگردان از این نکته هراس دارد که کمک های مالی کشورهای مختلف به جای جیب های چهره های فاسد این تشکیلات، برای بازسازی نوار غزه هزینه شود. دولت سلام فیاض علاوه بر آنکه فاقد مشروعیت است، از پاکدامنی و صداقت نیز بی بهره است."    

حماس در پایان خاطرنشان ساخت: "ما به این نکته ایمان داریم که خون پاک شهدای عزیزی که خاک نوار غزه را رنگین کرده است و نیز آگاهی ملت فلسطین و امت اسلامی و عربی باعث خنثی شدن و بی نتیجه ماندن حملات تبلیغاتی علیه جنبش می شود. (و یمکرون و یمکر الله و الله خیر الماکرین)"