ادمین چهارشنبه 9 بهمن 1387 14:24 نظرات ()

ساخت سلاح دریایی فوق مدرن توسط ایران

سلاح دریایی ایراناظهارات فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران كه طی آن از ساخت یك سلاح فوق مدرن دریایی خبر داد، بازتاب وسیعی در رسانه‌های عربی منطقه داشته به طوری كه تیتر اول رسانه‌ها را به خود اختصاص داده است.

به گزارش فارس، پایگاه خبری الجزیره به بازتاب خبر ساخت سلاح فوق مدرن پرداخت و در ادامه اعلام این خبر را با آنچه كه پایان مهلت پاسخ ایران به پیشنهادات گروه 1+5 خواند، مرتبط دانست.

این پایگاه خبری نوشت: در كمتر از دو روز از پایان مهلت شش كشور بزرگ به ایران برای توقف برنامه‌های غنی سازی اورانیوم در مقابل تعلیق اعمال مجازات‌های جدید علیه این كشور، رسانه‌های رسمی ایران امروز اعلام كردند كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سلاح دریایی جدیدی را آزمایش كرده كه برد آن به 300 كیلومتر می‌رسد.

خبرگزاری فرانسه با انعكاس این خبر تلاش كرد كه توانمندی‌های ایران در زمینه نظامی را كم اهمیت جلوه بدهد.

خبرگزاری "رویترز" نیز امروز به نقل از رسانه‌های ایران گزارش داد كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران امروز از یك سلاح دریایی خبر داده كه ممكن است هر ناوی را در شعاع 300 كیلومتر نابود كند.

این خبرگزاری غربی كه تلاش داشت آزمایش این سلاح جدید را به پرونده هسته‌ای ایران ربط دهد، نوشت انتظار می‌رود كه این خبر تنش در برنامه هسته‌ای ایران با غرب را بیشتر كند.

ساخت سلاح فوق مدرن دریایی در خبرگزاری "وام" امارات نیز بازتاب داشت و نوشت: ایران سلاح دریایی جدیدی را با برد 300 كیلومتر با تكنولوژی بوی آزمایش كرد كه می‌تواند شناورها و كشتی‌های جنگی دشمن را در صورت ورود به آب‌های منطقه‌ای هدف قرار دهد.

پایگاه خبری "القنات" نیز با انعكاس این خبر، این سلاح را یك اژدر دریایی با برد 300 كیلومتر نام برد كه می‌تواند هر كشتی را در شعاع 30 كیلومتر هدف قرار دهد.

پایگاه خبری "ایلاف" نیز با اشاره به اعلام ایران كه سلاح جدید دریایی آزمایش كرده، پیش بینی كرد كه اعلام این خبر تنش بین ایران با غرب را بر سر برنامه‌های هسته‌ای ایران تشدید ‌كند.

خبرگزاری روسی "نووستی" با انعكاس این خبر با اشاره به برد 300 كیلومتری این سلاح نوشت: تكنولوژی این سلاح كاملا بومی است و این فناوری كاملا مدرن تاكنون توسط هیچ كشوری به كار گرفته نشده است.

پایگاه خبری "المحیط" نیز با درج این خبر به نقل از خبرگزاری فارس، نوشت: نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نوعی سلاح ضد دریایی را آزمایش كردند كه برد آن به 300 كیلومتر می‌رسد و این توانایی را دارد كه شناور و ناوهای دشمن در صورت ورود به آب‌های منطقه‌ای را مورد هدف قرار دهد.

شبكه خبری العربیه نیز ضمن بازتاب این خبر به نقل از محمد علی جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نوشت : هیچ شناوری در صورت نزدیكی به مرزها نجات نخواهد یافت.

پایگاه خبری "البشار" نیز با انعكاس این خبر تلاش كرد كه پیشرفت و توانمندی نظامی ایران را چالشی برای جهان جلوه دهد.

بنابر این گزارش، ایران امروز از پیوستن یك سلاح پیشرفته جدید به ناوگان نظامی این كشور خبر داد و فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت كه شناور و ناو دشمن در تیررس آتش آن خواهد بود.

پایگاههای خبری اسلام الیوم، خبرگزاری اخبار الاسلام ، سیریانیوز، رادیو و تلویزیون مصر و العراق الجمیع به بازتاب گسترده این خبر پرداختند.