ادمین یکشنبه 13 اردیبهشت 1388 09:22 نظرات ()
"دیوید واتسون " ،تحلیلگر، در مقاله‌ای كه در پایگاه خبری،پریزن پلنت (PrisonPlanet) به چاپ رسانده است، با اشاره به آنفلونزای خوكی در جهان نوشت: شواهدی وجود دارد مبنی بر اینكه آنفولانزای خوكی مكزیك نوعی سلاح بیولوژیكی است.

به گزارش فارس، در مقاله‌ای كه در پایگاه خبری پریزن پلنت (PrisonPlanet) منتشر شده است با اشاره به آنفلوانزای خوكی در جهان آمده است: شواهدی وجود دارد مبنی بر اینكه آنفلوانزای خوكی مكزیك نوعی سلاح بیولوژیكی است. البته هنوز زود است كه در این مورد به نتیجه قطعی دست یافت. سازمان بهداشت جهانی و دولت آمریكا این ادعاها را سریعا تكذیب كرده‌اند.
وی با تاكید بر اینكه "آنفلوانزای خوكی " نوع جدیدی از ویروس می‌باشد كه از ادغام ویروس انسانی، مرغی و خوكی بدست آمده است "نوشت: تاكنون هیچ موردی از ابتلای خوك‌ها به ویروس آنفولانزای نوع A گزارش نشده است.

بر اساس گفته‌های یكی از منابع "وین مدسن "، از مقامات سابق سازمان امنیت ملی، "یكی از دانشمندان ارشد سازمان ملل، كه شیوع ویروس مهلك "ابولا " در آفریقا، و قربانیان ویروس ایدز را بررسی كرده است، اعلام كرده كه ویروس آنفلوانزای نوع A (H1N1) دارای برخی "بردارهای " تبدیلی است كه نشان می دهد این نوع از آنفلوانزا در تأسیسات نظامی و بعنوان نوعی اسلحه بیولوژیكی تولید شده اند.

مدسن ادعا می‌كند كه منبع وی، و منبعی دیگر در اندونزی، "متقاعد شده‌اند كه تولید نوع انسانی این ویروس منجر به شیوع این بیماری در مكزیك و بخش‌هایی از آمریكا شده است. این امر می تواند منجر به شیوع جهانی این ویروس شود و تأثیرات فاجعه باری را برای مسافرت‌ها و تجارت داخلی و بین المللی در پی داشته باشد. "

در این گزارش آمده است: هنوز خیلی زود است كه این فرضیه را بپذیریم. باید در نظر داشته باشیم كه تلفات این بیماری در مقایسه با بیماری هایی چون مالاریا و سل كه بر اثر فقر در مكزیك بوجود آمده اند و همه ساله صدها و هزاران نفر را مبتلا می كنند، پایین‌تر است.

در این گزارش با تاكید بر اینكه "تأسیسات فرماندهی پزشكی ارتش آمریكا كه در پادگان دریك قرار دارند، منبع شیوع ویروس سیاه زخم در سال 2001 بودند. " می افزاید: هم اكنون بازرسی هایی در مورد احتمال ناپدید شدن برخی نمونه‌های ویروسی از آزمایشگاه این تأسیسات صورت می پذیرد، و همین امر منجر شده كه در مورد آنفولانزای خوكی نیز با دیده شك و تردید به این آزمایشگاه های نظامی نگریسته شود.

به گزارش وب سایت FrederickNewsPost.Com، "سخنگوی تأسیسات نظامی "مید " اعلام كرده است كه اداره تحقیقات جنایی در حال بررسی احتمال ناپدید شدن برخی از نمونه های ویروسی از "مؤسسه تحقیقات پزشكی بیماری های واگیردار ارتش آمریكا "، است. "

در ماه فوریه این مأسسه مجبور شد كه كار خود را بعلت ثبت نشدن برخی نمونه های ویروسی در لیست موجودی آزمایشگاه ها، متوقف كند.

بنابر این گزارش، بازرسین اداره تحقیقات جنایی ارتش آمریكا در تأسیسات "مید " در حال بررسی احتمال ناپدید شد نمونه های ویروسی از آزمایشگاه های ارتش هستند، آزمایشگاه هایی كه در آنها بر روی عوامل بیماری زایی چون ابولا، سیاه زخم و طاعون مطالعه انجام می گرفت.

در این گزارش تاكید شده كه با توجه به ترس و وحشتی كه آنفلوانزای خوكی پدید آورده و همچنین منشأ آزمایشگاهی نوع جدید بسیار ناراحت كننده خواهد بود كه بفهمیم نمونه های ویروسی ممكن است از همان آزمایشگاه نظامی كه در سال 2001 منشأ سیاه زخم شد، ناپدید شده باشند. تحقیقات اف.بی.آی و وزارت دادگستری در سال 2008 آشكار كرد كه بروس ادوارد اروینز، میكرب شناس، واكسن شناس، و محقق ارشد دفاع بیولوژیكی در "مؤسسه تحقیقاتی بیماری های واگیردار ارتش آمریكا " در پادگان دتریك در مریلند مسئول ارسال پاكت های حاوی سیاه زخم به برخی از نمایندگان كنگره بود.

بعد از اعلام این موضوع ایروینز دست به خودكشی زد. این واقعه باعث شد برخی معتقد شوند كه خود اروینز نیز قربانی شده است. علی رغم وجود برخی شرایط مشكوك، جسد وی مورد كالبد شكافی قرار نگرفت. وكیل اروینز معتقد بود كه وی، با شش سال سابقه تحقیقاتی، در مورد پنج مرگ ناشی از ویروس سیاه زخم كاملا بی گناه است.

در ابتدا وزارت دادگستری به دكتر "استیون جی هاتفیل " مشكوك شد اما وی از دولت شكایت كرد و مبلغ 5.8 میلیون دلار غرامت دریافت نمود.

مقاله‌ای در نشریه "نیویورك تایمز " در مورد مرگ اروینز این سؤال را مطرح كرد كه اگر دكتر هاتفیل در سال 2002 خودكشی می كرد، چه می‌شد؟ آیا بازرسین تحقیقات خود را رها می‌كردند و اعلام می‌داشتند كه فرد مجرم مرده است؟ "

بعد از واقعه 11 سپتامبر همیشه این ترس وجود داشته است كه بر اثر حملات بیولوژیكی بیماری‌های واگیردار در همه جا شیوع یابند. بازرسین نسبت به میزان بالای مرگ و میر در میان میكرب‌شناسان هشدار داده‌اند، این امر می‌تواند بیانگر این باشد كه افراد آگاه در مورد موضوع یكی پس از دیگری حذف می شوند.