تبلیغات
مجله ی تخصصی جنگ افزار - جنگنده F-22 Raptor ملقب به جانور شکاری
 
مجله ی تخصصی جنگ افزار
بهترین و جامع ترین دایرکتوری علوم نظامی در دنیای پهناور وب
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ادمین
نویسندگان
نظرسنجی
آیا ارسال مطالب در کانال تلگرام مجله جنگ افزار برای شما مفید بوده است؟
کانال رسمی مجله جنگ افزار در تلگرام


f22 ملقب به جانور شکاری پس از هواپیمای جنگنده اف-15، دیگر هواپیمای دیگری ویژه نیروی هوایی تولید نشد و البته این هواپیما نیز به خوبی از عهده ایفای نقش یک جنگنده تاکتیکی و چابک و چالاک بر آمده بود، و همچنین در زمان عملیات طوفان صحرا در سال 1991 در عراق و خلیج فارس تنها دو هواپیما به آسانی در آسمان عراق مانور می دادند: 1- هواپیمای F-117 Stealth که به دلیل پنهان بودن از دید رادار و دیگری هواپیمای F-15 که به دلیل قدرت مانور بالا قادر بود به زودی صحنه نبرد را ترک کند؛ تا اینکه با ورود نسل جدیدی از هواپیماهای رادار گریز، انگار دیگر زمان هواپیمای اف-15 که زمانی از آن به عنوان اوج پیشرفت یاد می شد، به سر آمده است.

هواپیمای F-22 Raptor یا رپتور( جانور شکاری) محصول کمپانی لاکهید مارتین، از جدیدترین نسل هواپیماهای جنگنده برای نیروی هوایی محسوب می شود که وظیفه اصلی آن برتری هوایی است. این هواپیما یا بهتر بگوییم، این جنگنده، از جنگنده هایی به شمار می آید که قادر است بدون شناسایی شدن در منطقه دشمن به نبرد پرداخته و پیروز از میدان جنگ بدر آید. این جنگنده پیشرفته، دارای سیستم استتار راداری است و کلیه طراحی اجزای آن بر این اصل بنا نهاده شده است، به طوری که در طراحی بدنه آن، هر گونه سطح ناهموار که باعث برگشت انعکاس امواج راداری می شود، حذف گشته و به سطوحی بدون انحنا تبدیل گشته اند و حتی ورودی های هوای موتورها هم بر اساس اصل استتار طراحی شده اند. اگر در تصاویر گرفته شده از این هواپیما توجه نمایید، به زودی متوجه خواهید شد که قادر به دیدن هیچ گونه اسلحه زیر بالها یا مواضع دیگر نیستید، تعجب نکنید! هواپیمای F-22 Raptor برای جلوگیری از انعکاس امواج توسط سطوح ناصاف موشک ها و یا تسلیحات دیگر، آن ها را در محفظه هایی ویژه نگهداری کرده و تنها در زمان شلیک، این تسلیحات پدیدار شده، به سرعت از محفظه خارج شده و پوشش آن دوباره به حالت اول باز می گردد، که البته بیشترین ضریب خطر هنگام باز شدن این محفظه ها برای رهاسازی تسلیحات به وجود می آید.

اف 22 جانور شکاری

هواپیمای F-22 Raptor از این نظر بسیار بی نظیر است که قادر می باشد بدون استفاده از سیستم پس سوز، به راحتی صوت را پشت سر گذاشته و به سرعت های مافوق صوت دست یابد، به طوری که حداکثر سرعت آن بدون استفاده از سیستم پس سوز، 1.6 ماخ می باشد که رقم قابل توجهی است. چنین ویژگی بی مانندی، در اثر بهره گیری از موتورهای قدرتمند توربوفن F-119 PW-100 ساخته شرکت معروف پرات اند ویتنی (Pratt and Whitney) به وجود آمده است که نیروی بسیار زیادی را برای پیش بردن این هواپیما به جلو تولید می کند. البته دستیابی به چنین سرعتی (1.6 ماخ) بدون استفاده از پس سوز، تا حدودی مدیون بهبود آیرودینامیک این هواپیما نیز هست که در آن به کا رفته است، به طور مثال، حذف موشک ها و بمب ها و کلاً تسلیحات دیگر قابل حمل از مقر های زیر بال یا بدنه، کمک شایانی به تقلیل مقاومت در برابر هوا نموده است.

هواپیمای F-22 Raptor از قاعده «دید اول، شلیک اول» پیروی می کند، یعنی این جنگنده قبل از اینکه هواپیمای دشمن او را بر روی صفحه رادار خود تشخیص دهد، شناسایی کرده، به سمت او شلیک کرده و زود تر هم از منطقه جنگ دور می شود. این هواپیما از دو موشک حرارتی سایدوایندر (AIM-9 Sidewinder) و شش موشک آمرام (AIM-120C AMRAAM) برای نابودی دشمن بهره گرفته و قابل به حمل دو بمب JDAM با وزن 1000 پوند نیز هست.

 دارای قابلیتهای فراوانی می باشد . اف ۲۲ از اخرین تكلنوژی روز برخوردار است و به عنوان یك پایگاه نظامی كامل در آسمان عمل میكند . در ماموریتهای تعقیب و شكار سایر هواپیما ها یك استاد تمام عیار می باشد به طوریكه تقریبا هیچ رقیبی را نمی توان رودرروی این هواپیما قرار داد . دارای نوعی طراحی منحصر به فرد می باشد كه آن را از تمامی جنگنده های متعارف كنونی متمایز می سازد.

جنگ افزار قابل حمل با ب22

هیچ راداری قادر به كشف و شناسایی ان نیست و در صورت شناسایی توسط رادار زمینی و یا شكاریهای دیگر هیچ یك از موشكهای هوابه هوا و زمین به هوا (سام) روی او قفل نمی شود و كلا دارای سیستمها ی اخلال راداری و سایر پارامترهای پیشرفته دفاع از خود می باشد . بدنه آن از فلز تیتانیوم و كولار- كربن و نوعی آلومینیوم تشكیل یافته است كه كربن و تیتانیوم بسیار سختتر و سبكتر از فولاد می باشند .

برای در ك هرچه بهتر قدرت شكار این هواپیما بهتر است بگویم كه (در حالت خوش بینانه) :
یك درگیری هوایی فرض می كنیم .در ارتفاع ۴۰۰۰ پایی (یا1200 متر) اف ۲۲ در حال نزدیك شدن به یك
سایت شلیك موشك اسكاد می باشد . فاصله تا هدف ۲۰۰ مایل(یا 320 كیلومتر) و سرعت ۵۰۰ نات (یا 900 كیلومتربر ساعت ) می باشد خلبان هواپیما مرتبا مختصات هدف را از طریق هواپیمای آواكس موجود در منطقه
و ماهواره نظامی در یافت می كند و در همین حال مشغول عبور از بالای یك سایت دفاع ضدهوایی می باشد . ارتفاع را برای شلیك موشك هارم زیاد كرده و كامپیوتر هواپیما مشغول بررسی میزان تهدید هوایی می شود و خلبان با خاطری آسوده از حمله هواپیما های رهگیر موشك هارم ضدرادار را قفل كرده و شلیك می كند . بلافاصله بعد از شلیك ماهواره مشغول تصحیح مسیر موشك تا رسیدن به هدف می شود . در همین حال هواپیمای آواكس اخطار نزدیك شدن ۵ فروند جنگنده شكاری و فوق العاده پیشرفته و مانور پذیر سوخوی ۲۷  را صادر میكند و با ارسال مختصات هدف و ارتفاع و سایر پارامترهای ملزوم صحنه رابرای جنگ رپتور باز می گذارد .
اف ۲۲ بعد از افزایش ارتفاع از طریق ارسال سیگنالهای فوق صوت شكاریها را كشف می كند و باسرعت زیاد خود را به انها نزدیك می سازد و از لنچ یك موشك امرام را به سوی یكی ازآنها كه كامپیوتر اف۲۲ آن را خطرناكتر تشخیص داده قفل و شلیك میكند و هواپمای بعدی را انتخاب و دومین موشك را شلیك می كند . البته این در حالیست كه هنوز شكاریهای سوخو ۲۷ اف۲۲ را كشف نكرده اند .هواپیماهای ۱و ۲ لحظاتی بعد منهدم میشوند و رپتور كه حالا به آنها نزدیك شده ۳ موشك حرارتی سایدویندر خود را به صورت همزمان به صوی سه جنگنده شلیك میكند كه ۵ ثانبه برای واكنش به هواپیمایی مانند سوخوی ۲۷ دیگر دیر شده است و خلبان اف۲۲ از ارتفاع ۳۱۰۰۰ پایی مشغول نظاره سقوط آنهاست.

 


مشخصات

نوع كاربری: جنگنده ، برتری هوایی

كارخانه سازنده: بویینگ و لاكهید مارتین

خدمه: 1نفر

قیمت: نامعلوم

موتور: 2 تا پرات اند ویتنی مدلF-119-PW-100 با تراست 35000 پوند با پس سوز

طول: 6/18 متر

عرض: 3/13 متر

ارتفاع: 8/4 متر

ماكزیمم وزن تیك اف: 60000 پوند یا 27200 كیلو گرم

سرعت: 1.6  ماخ

ارتفاع خدمتی: 50000 پا

شعاع عملیاتی: نامعلوم

تسلیحات: 4 عدد موشك هوا به هوا امرام و 2 عدد موشك هوا به هوای سایدواندر و بمب های هدایت لیزری

سال شروع خدمت: سال 2013

 گردآوری برای مجله تخصصی جنگ افزار

هادی اکبری

Air Dominance
http://www.f22-raptor.com/technology/images/domin_chart1.gifThe F-22 Raptor, developed at Aeronautical Systems Center, Wright-Patterson Air Force Base, Ohio, is the replacement for the F-15 Eagle air-superiority fighter and is now ready for production.

This aircraft combines stealth design with the supersonic, highly maneuverable, dual-engine, long-range requirements of an air-to-air fighter and will have an inherent air-to-ground capability. The F-22’s integrated avionics gives it first-look, first-shot, first-kill capability that will guarantee U.S. air dominance for the next 40 years.

Air dominance is mandatory for future success. Since World War II, air dominance has carried the day in all conflicts. When air dominance has not been absolute, as in the Vietnam War, the result has been extensive loss of aircraft and loss of strategic advantage.

Air dominance minimizes U.S. casualties and losses. Air dominance, provided by the F-22, guarantees freedom of maneuverability for ground, air and naval forces. It protects militarily important infrastructures, such as command and control facilities, power grids and factories, while increasing the efficiency of other military operations.

America needs the F-22. The Air Force’s ability to control the skies ensures that the U.S. military can carry out its vital missions free from attack and free to attack.

The F-22 will not just serve the Air Force; it will serve all surface forces as well. It has been almost 50 years since U.S. ground forces have been threatened by enemy air attacks; the F-22 is the best aircraft available to extend that timeline indefinitely.

 • Current U.S. ground combat doctrine is rooted in high-tempo, around-the-clock operations. The F-22 will best support these nonstop operations with its superior capabilities, higher sortie rate and low maintenance requirements
 • The key to success in modern warfare is air dominance — control of the battlespace
 • The F-22 is a national asset that will guarantee our soldiers, sailors, airmen and marines the ability to operate free from air attack
 • Without the F-22, "acceptable combat attrition" would replace air dominance

 

نوع مطلب : ادوات هوایی، 
برچسب ها : f22 raptor،
لینک های مرتبط : سایت رسمی f22، مجله ی جنگ افزار،
سه شنبه 28 شهریور 1396 06:58
Actually no matter if someone doesn't understand afterward its up to other visitors that
they will assist, so here it takes place.
پنجشنبه 23 شهریور 1396 21:32
vidente particular barata vidente famoso de mexico vidente en vivo gratis vidente 24 horas gratis videncia visa
5 euros telefono minerva vidente consulta con mhoni vidente gratis vidente cristina hurtado vidente rosario
montoya vidente muy buena gratis consulta de videncia gratis por whatsapp vidente
gratis en linea vidente natural de nacimiento marta vidente
berazategui tirada de cartas gratis vidente vidente barcelona voluntad vidente definicion wikipedia vidente carmen valencia gabriela vidente wengo vida
de lucia vidente de fatima vidente ana catalina videncia tarot gratis on line vidente carmen mari vidente
rosario velasco videncia tarot tarot del amor gratis 466 vidente zaragoza samiramis facebook vidente pablo
avila como puedo ser vidente yahoo videncias gratis al instante esther vidente y medium vidente medium maritere el mejor
vidente del peru buen vidente barcelona videncias
de amor gratis persona vidente gratis mhoni vidente recetas para quitar brujeria facebook vidente pablo avila
enriqueta vidente malaga quem e maria vidente numerologa videncia gratis por correo aida vidente sensitiva que significa evidente yahoo vidente gratis email mhoni vidente wikipedia
algun vidente bueno en madrid busco vidente en vigo vidente bueno en zaragoza vidente sensitiva gratis
consulta de videncia gratis alma vidente madrid
سه شنبه 21 شهریور 1396 10:49
voyance par webcam dana voyance voyance en direct chat voyance amour gratuite immediate tarot voyance gratuite amour athina
voyance salon voyance sarkozy 2017 voyance voyance gratuite du jour iza voyance oracle voyance alice 2016 guide de voyance voyance 2015 gratuite voyance gratuite par
telephone avis tirage tarot voyance gratuite voyance sans attente
audiotel voyance inad forum megane voyance voyance par tarot gratuit natasha voyance gratuite alexandre voyance qualite avis ma voyance offerte par mail voyance annecy avis aufeminin forum voyance jeu
de fille voyance aurelia voyance gratuite planning voyance discount voyance belfort montbeliard maat voyance cancer en amour myriam voyance mulhouse voyance gratuite par mail serieuse voyance gratuite tarot amour par tchat voyance gratuite amour sans cb
acheter carte de tarot voyance voyance renee caen skyrock voyance replay voyance avigora tarot tirage gratuit voyance gratuit amour en ligne cylvia c voyance nice avis
voyance le mans avis voyance gratuite belgique par telephone boule
de voyance une voyance gratuite voyance gratuite immediate boule de cristal voyance horoscope gratuit annie voyance amiens voyance gratuite radio mardi voyance en direct avis le temps en voyance voyance gratuite claire kellia
سه شنبه 14 شهریور 1396 18:12
plan cul beauvais relation plan cul rencontre plans cul plan cul au havre plan cul
gay 06 plan cul la rochelle rdv coquin plan cul plan cul ollioules plan cul sollies pont plan cul lens plan cul alencon plan cul avec femme mature plan cul les abymes rdv coquin plan cul plan cul saint ouen l'aumone plan cul bourg en bresse plan cul amour plan cul 69 plan cul sur plan cul ado plan cul
saumur plan cul pontault combault plan cul serieux comment
obtenir un plan cul plan cul sete plan cul cestas plan cul concarneau
plan cul levallois perret plan cul choisy le roi plan cul sarthe plan cul gujan mestras
plan cul talence plan cul bethune plan gros cul plan cul lorraine plan cul deux sevres plan cul saint laurent du var plan cul sedan plan cul morbihan plan cul nouvelle aquitaine plan cul tel plan cul aurillac plan cul aubenas
plan cul cosne cours sur loire amoureuse de son plan cul plan cul biscarrosse
plan cul marignane plan cul dans les landes plan cul nancy plan cul payant
یکشنبه 15 مرداد 1396 20:06
tirage tarot gratuit vie professionnelle tirage tarot
de marie claire tirage du tarot divinatoire gratuit en ligne tarot tirage gratuit travail tirage de carte
gratuit tarot tirage des tarots gratuit iza un vrai tirage
de tarot gratuit tirage tarot travail 2015 tirage tarot immediat
tournoi de tarot en ligne tirages tarots gratuits oracles tirage tarot gratuit question amour
tarot divinatoire de marseille de denis lapierre tirages de
tarots gratuit tarot tirage lapierre tirage tarot gratuit en ligne dame de trefle tarot
gratuit amour gratuit tirage tarot famille gratuit tarot gratuit
journee le grand tirage gratuit du tarot de marseille tirage tarot gratuit magie voyance tirage tarots madame indira
شنبه 14 مرداد 1396 05:49
tarot amour tirage gratuit carte de tarot gratuit en ligne tirage tarot gratuit avec reponse immediate tarot esoterique du
monde des fees tirage gratuit tirage de tarot en ligne gratuit sans inscription interpretation tarot de
marseille en croix tirage carte gratuit tarot divinatoire
tarot gratuit lapierre tirage tarot gratuit de qualite oui non tirage carte
tarot amour gratuit tirage de tarots divinatoire tarot gitan tirage gratuit tirage tarot amour gratuit oui non tirage tarot runes oracles gratuits tirage tarot philippe camoin tirage
croix tarot de marseille signification tarot de marseille tirage en croix tirage tarot guy
lapierre tarot amour gratuit cartomancie tirage tarot gratuit resultat immediat tirage tarot gratuit aufeminin methode tirage
tarot
سه شنبه 10 مرداد 1396 15:54
voyance en ligne gratuite sans email voyance gratuit en ligne amour voyance gratuite question oui non voyance telephone gratuite
immediate chat voyance gratuit en direct sans inscription voyance en ligne gratuite et rapide voyance en ligne amour chat voyance gratuite en ligne sans
inscription voyance gratuite immediate par mail jeux de voyance
gratuit pour fille voyance rapide gratuite sans
attente voyance gratuite par carte voyance travail gratuit voyance gratuite immediate jeu carte voyance question gratuite
tchat voyance tres serieuse et gratuite tirage voyance gratuit immediat voyance par mail gratuite reponse
immediate carte voyance gratuite salon de voyance gratuite
en ligne vrai voyance gratuite immediate cartomancie voyance gratuite par mail
جمعه 6 مرداد 1396 23:02
I every time spent my half an hour to read this website's content everyday along with a mug of coffee.
سه شنبه 2 خرداد 1396 15:25
Very great post. I just stumbled upon your weblog and wanted to mention that I have really loved browsing your
weblog posts. After all I'll be subscribing for your rss feed and I'm hoping you write again very soon!
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 18:00
I was able to find good info from your content.
سه شنبه 31 شهریور 1388 08:31
قیمت در حدود 250 میلیون دلار تخمین زده میشه و لطف کنید ار اس اس رو هم کامل فید کنید ما تو گودر اینقدر سختی نکشیم باتشکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
موبایلتو شارژ کن