ادمین شنبه 8 بهمن 1390 17:49 نظرات ()
http://defense-update.com/images_large3/ETOP_2.jpg

صنایع هوا و فضای اسرائیل از پیشروترین شرکت ها در زمینه انواع هواپیماهای بدون سرنشین در جهان است و سالانه ده ها میلیون دلار از این راه سود کسب میکند.
در این جا با یکی از پهپاد های ساخته این شرکت یعنی ETOP آشنا می شویم.ETOP یک پهپاد سبک مخصوص عملیات های شناسایی و نظارت است که نیروی مورد نیاز برای حرکت خود را به وسیله چهار موتور الکتریکی می گیرد و در طول ماموریت به وسیله یک سیم به طول 100 متر به ایستگاه کنترل وصل است. این سیم برق مورد نیاز برای حرکت موتور ها و کار کردن حسگرها و دوربین ها را فراهم می آورد.این پهپاد توانایی حمل بار تا 20 کیلوگرم را دارد که میتواند دوربین یا حسگر یا دیگر امکانات باشد.


اجزای این پهپاد به راحتی از هم جدا و بسته میشوند و کارکردن با آن نیز بسیار ساده است و وقت زیادی برای آموزش نیروها صرف نمیشود. این هواپیمای بدون سرنشین بدون نیاز به فضای اختصاصی برای فرود و سیستم های بازیابی می تواند در مکان های مختلف ماموریت های محوله را انجام دهد.عمل فرود در این پهپاد توسط چهار پایه که در تصاویر مشخص است صورت می گیرد.


http://www.usinenouvelle.com/mediatheque/1/0/3/000140301_12.jpg

نمونه اولیه این پهپاد در طی 10 پرواز آزمایشی کارایی خوب خود را اثبات کرده و نیروی هوایی اسرائیل امیدوار است تا سال 2012 این پهپاد را به خدمت بگیرد. همچنین پهپادETOP میتواند ماموریت های امدا و نجات مجروحین را در هنگام زلزله یا دیگر بلاها را انجام دهد و از این نظر میتواند در سازمان های خدماتی نیز خدمت کند.

http://defense-update.com/images_lr/etops.jpg

دانلود کلیپ از این پهپاد

برای دانلود اینجا کلیک کنید

حجم:1.44 مگابایتمنابع :
http://defense-update.com/products/e/etops_12062010.html
www.military.ir
کامل کننده تصاویر : www.black-army.mihanblog.com
مترجم:سورنا