ادمین دوشنبه 17 خرداد 1395 10:52 نظرات ()
امروز می خواهیم یادی از ماهر ترین تک تیراندازان تاریخ کنیم! این ها نیز درست مانند سایر افراد بودند اما هزاران برابر دقیق تر و هوشیار تر!
  1. گروهبان ارشد روزا شانینا؛ ارتش سرخ شوروی

 

10

شانینا یکی از معروف ترین تک تیر انداز هایی است که دنیا تاکنون به خود دیده. پس از آن که برادرش در سال ۱۹۴۱ کشته شد، به ارتش سرخ شوروی پیوست. در طول دوره فعالیت حرفه ای خود ۵۹ شلیک منجر به مرگ تایید شده داشته است. به او مدال های افتخار و شجاعت اعطا شده است. زمانی که تنها ۲۰ سال داشت حین محافظت از یک افسر فرمانده در حمله توپخانه کشته شد.


  1. گروهبان فئودور اوخلوپکف؛ ارتش سرخ شوروی

 

9

اوخلوپکف به دنیا آمد تا یکی از موثر ترین اسنایپر های شوروی در جنگ جهانی دوم باشد. وی 429 شلیک منجر به مرگ تایید شده دارد و به خاطر خدماتش در سال 1965 تبدیل به قهرمان اتحاد جماهیر شوروی شد.


  1. بیلی دیکسون؛ غیر نظامی آمریکایی

8

بیلی دیکسون یکی از 8 غیر نظامی آمریکایی بود که توانست به مدال افتخار دست یابد. تعداد کل شلیک های منجر به مرگ دیکسون نامشخص است. به خاطر نقش تعیین کننده وی در برد نبرد Buffalo Wallow مدال افتخار برد. وی را یکی از ماهرترین تیراندازان غرب می دانند.


  1. لودمیلا پاولچنکو؛ ارتش سرخ شوروری

7

پاولچنکو به عنوان موفق ترین اسنایپر زن با 309 شلیک منجر به مرگ تایید شده، مورد احترام است. هنگامی که در جنگ جهانی دوم آلمان به روسیه حمله کرد، وی یک دانشجوی 24 ساله بود. لودمیلا یکی از نخستین شهروندانی بود که برای انجام خدمات نظامی داوطلب شد. در سال 1943 میلادی نشان ستاره طلایی به وی اهدا گردید و یک تمبر یادبود برای او چاپ شد.لودمیلا پس از جنگ به عنوان دستیار فرماندهی کل نیروی دریایی اتحاد شوروی انتخاب شد . وی در 10 کتبر 1974میلادی در سن 59 سالگی درگذشت.


  1. ادلبرت والدرون؛ ارتش آمریکا

6

والدرون در جنگ ویتنام حضور داشته است و 109 شلیک منجر به مرگ مورد تایید دارد. اغلب این کشتگان افراد کلیدی جنگ بوده اند.


  1. سرجوخه راب فورلانگ؛ نیرو های کانادایی

5

وی برای مدتی طولانی رکورد دار بلند ترین فاصله تایید شده شلیک با 2657 یارد بوده است. راب در مارس 2002 در عملیات آناکوندا در افغانستان شرکت داشت.


  1. کاپیتان واسیلی زایتسف؛ ارتش سرخ شوروی

4

واسیلی زایتسف یکی از کلیدی ترین اسنایپر های نبرد خونین استالینگراد است. در طول این نبرد وی 225 شلیک موفق از 400 شلیک منجر به مرگ تایید شده اش را انجام داد. این رقم شامل 11 تن از اسنایپر های دشمن می شود! بسیاری از این افراد از فاصله ای بیش از هزار متر مورد هدف قرار گرفته اند.


  1. کریس کایل؛ یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا

3

هیچ لیستی از اسنایپر های مرگبار تاریخ بدون نام کریس کایل کامل نخواهد بود. وی 160 شلیک منجر به مرگ تایید شده و تعداد زیادی مورد بدون تایید در کارنامه خود دارد. وی در جریان جنگ دوم عراق چهار بار به این کشور اعزام شد. در نهایت در سال 2013 هنگامی که در حال تمرین تیر اندازی بود، به دست یک تفنگ دار سابق نیروی دریای آمریکا در تگزاس به قتل رسید.


  1. کارلوس نورمن هنکوک؛ تفنگ داران دریایی آمریکا

2

وی بزرگ ترین تک تیرانداز آمریکا به شمار می رود. حتی کایل نیز در مورد وی گفته است: من تعداد شلیک های منجر به مرگ بیشتری داشته ام اما این بدان معنی نیست که بهتر از نورمن هستم. وی در افتخارات خود رکورد شلیک موفق از فاصله 2500 یاردی را دارد آنهم با تجهیزاتی که به اندازه امروز دقت بالایی نداشتند.

وی 93 کشته مورد تایید در جنگ ویتنام دارد.


  1. ستوان دوم سیمو هایها؛ ارتش فنلاند

1

اکنون به نفر اول لیست می رسیم! سیمو هایها به راستی برترین تک تیر انداز در تمام طول تاریخ است. وی به خاطر پالتوی سفیدش و ماسکی که بر صورت داشت، به مرگ سفید شهرت یافت. او تنها 152 سانتیمتر قد داشت. و با یک تفنگ موسین-ناگانت مدل28 بدون دوربین به همراه یک مسلسل در جریان جنگ زمستانی که در سالهای 1939-1940 میان فنلاند و شوروی درگرفت در دمای -20 تا -40 درجه زیر صفر به تنهایی 505 نفر از سربازان ارتش سرخ شوروی را کشت. او در یک مصاحبه در سال 1998 در مورد عامل موفقیت یک تک تیرانداز فقط یک کلمه پاسخ داد: «تمرین». هایها در سال 2002 در سن 96 سالگی به علت کهولت سن درگذشت.

 منبع: مجله تصویری سلاح